Jacht Klub Kotwica Tarnobrzeg

Puchar Opti Gdynia 2015

Contributed by kotwica on 18-09-2015 - 08:10

Picture 0 for Puchar Opti Gdynia 2015

W ubiegłym tygodniu 11 -13. 09. 2015 W Gdyni odbywały się kolejne regaty z cyklu Pucharu Polski GR B o współczynniku 1.6. Regaty bardzo mocno obstawione udział brali prawie wszyscy zawodnicy z czołówki rankingu Pucharu Polski. Jacht Klub Kotwica reprezentowali: Aleksandra Bobula, Lilly May Niezabitowska, Filip Baran, Hania i Zosia Michałeczko oraz Blanka Bobula. 

Regaty bardzo wymagające dla zawodników mocny wiatr ( na wiatromierzu złapałem w szkwałach 7 Bft ale śrenio wiało 5 Bft) no i bardzo wysoka fala która jednym pomagała innych zalewała , samo wyjście z portu jachtowego dla najmłodszych 8 latków było nie lada wyzwaniem. Reasumując trzy dni bardzo mocnej pracy na morzu w bardzo ciężkich warunkach przyniosą bardzo dobre efekty. Wyniki również zadawalające jak na zawodników którzy większość czasu trenują i żeglują na regatach śródlądowych. W klasyfikacji generalnej najlepsza okazała się Ola Bobula, następnie Lilly May Niezabitowska, Filip Baran, Hania Michałeczko, Zosia Michałeczko i Blanka Bobula. Ola miała okazję zająć naprawdę bardzo dobrą 8 lokatę wśród dziewcząt ale druga dyskwalifikacja spowodowała znaczny spadek w rankingu. Z najmłodszych dziewcząt do lat 8 najlepiej spisała się Zosia Michałeczko plasując się na 4 miejscu a Blanka zajęła 5 pozycję. Gratuluję zawodnikom z całego serca bowiem włożyli wiele sił aby kończyć wyścigi i walczyć o jak najlepsze miejsca. Zdjęcia do obejrzenia w galerii Picasso na stronie Jacht Klubu Kotwica Tarnobrzeg.

By Janusz Bobula pełne wyniki regat: http://2015.sailingnet.pl/optiB/2015PucharOptiOPPB.pdf

 

 

podkarp.png

stacjameteo.jpg nowyb-nofal.jpglogo_1.jpgpod-zaglami-leliwy.jpg Windguru Jezioro Tarnobrzeskie  plo.jpg strefawiatru_1.jpg

PARTNERZY:

pzz_1.jpgozzlog_1.pngsp3.jpglogo-delfin.jpgmosir.jpgtdk.jpgtinfo.jpgmosir-sandomierz.jpg

SPONSORZY:

forbet_1.jpg